نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
  1. Top | #1

Last Online
    2013/11/08 @
    شماره عضویت
    4
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.01
    سپاس شده : 195

احکام جدید چت رو دیدین؟

سلام
    چون خودم تازه دیدم
    اینجا هم به اشتراک میذارم

این فتوای آقاست:
    چت*کردن با نامحرم

س: نظر جنابعالى در مورد چت*كردن دختر و پسر چيست؟
    ج) با توجه به مفاسدى كه غالباً بر آن مترتب است، جايز نيست.

دقت کنیم که اقا هیییییییییییییییییییییییی ییچ قید و شرطی نذاشته و این عمل رونهی کرده[/COLOR]

سند اینجاست: (واژه چت رو سرچ کنید)
    [مهمان گرامی تنها اعضای آسمانی ها قادر به دیدن لینک ها می باشند ]
    الهی
    ارحم عبدک الذلیلذاالسان الکلیل و العمل القلیل و امنن علیه بطولک الجزیل و اکنفه تحت ذلک الظلیل
    یا
    کریم یا جمیل

2. 10 کاربر از حس غریب به خاطر این پست تشکر کرده اند

admin (2018/06/12),admin1 (2018/06/12),iranvelshok (2012/07/20),Tear drop (2013/03/27),آبی آسمونی (2013/12/27),توکل (2013/03/27),جواد (2018/06/12),جامانده ق ش (2012/06/08),حیات طیبه (2018/06/12),رونالدو (2018/06/12)

3. Top | #2

Last Online
    2018/06/22 @
    شماره عضویت
    5
    عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    میانگین پست در روز
    0.21
    سپاس شده : 6,202

بنام خدا

جانا سخن از زبان ما می گویی

این احکام رو من از وقتی اومدم نت دنبال میکردم و همیشه تذکر میدادم اما کو گوش شنوا!
    من نمیدونم چرا افراد خودشون رو گول میزنند به اسم سئوال و جواب علمی و .....
    هی ادامه میدن تا کم کم به خطا کشیده میشه
    در جواب طرف به نامحرم میگه جان یا جانم
    اون یکی میگه آبجی جون
    اون یکی میگه داداش جون
    کم کم خواهر و برادر میشن و خودمونی!
    جدیدا تو وبلاگ ها مد شده برای جلب نظر هر چی میرسند بهم میگن!
    اگرم حرف بزنی متهم میشی به آدم خشک مقدس و خیلی چیزای دیگه!
    یادمه تو جیمیل باز مدت کوتاهی وارد شدم ،دیدم وا ویلا چه خبر؟
    هرچی گفتیم کسی گوش نداد و آخرش بچه مذهبی ها همه منو آن فالو کردن!
    اونجا هم به من انگ خشک مقدسی زدن!
    یک موضوعاتی رو انتخاب میکردن که مثلا بحث کنند که آدم شرمش میشه موضوع بحث رو بگه(بوسیدن)
    اونوقت دخترا و پسرای بظاهر مذهبی میومدن وخیلی اوپن نظر میدادن!
    آخر از کوره در رفتم بهشون گفتم خجالت بکشید و بساطتتون رو جمع کنید و حداقل اسم بچه مذهبی رو از روی خودتون بردارید!
    آخه چرا خودمون رو گول میزنیم، با ورود به تالار های گفتگو ،اول بحث تو پسته بعد جلو میره تو چت باکس، بعدش میره تو پیام خصوصی و بعدش میگه اگر میشه آیدیتونو بدید باهاتون راحت تر حرف بزنم،
    آخه کار علمی دارم،و ............ الی آخر!
    شهید حاج حسن تهرانی مقدم یک مثلی داشت که همیشه برای شوخی میگفتند: میگفت اروا عمت ....تو که راست میگی!
    حالا نقل این دختر و پسرای متمدن و به ظاهر مذهبیه!
    ویرایش توسط جامانده ق ش : 2012/06/08 در ساعت 11:18 PM
    یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری شان از مناره های غیرت این دیار به گوش می رسد.
    یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله های سرخ دشت های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده اند.

یاران همه رفتند وامانده ام من / از کاروان عشق جامانده ام من

ای شهدا نیمه نگاهی کنید / بر من جامانده دعایی کنید

کوچ کردند رفیقان و رسیدند به مقصد / بی نصیبم من بیچاره که در خانه خزیدم

4. 11 کاربر از جامانده ق ش به خاطر این پست تشکر کرده اند

admin (2018/06/12),admin1 (2018/06/12),iranvelshok (2012/07/20),Tear drop (2013/03/27),فراق سبز (2012/06/09),آبی آسمونی (2013/12/27),توکل (2013/03/27),جواد (2018/06/12),حیات طیبه (2018/06/12),حس غریب (2012/06/08),رونالدو (2018/06/12)

5. Top | #3

Last Online
    2013/11/08 @
    شماره عضویت
    4
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.01
    سپاس شده : 195

در فضای اینترنت ،غیر از جهاد اصغر که با دشمنان این نظام و انقلاب داریم ، جهاد اکبر مرد راه می طلبه !
    اینجا باید بیشتر از دشمن از نفسمون بترسیم ، اینجا راه برای شیطان آزاد راه است !!!!!!!! همه چیز برای لغزش حاضر است !!!!!!!
    برای همین می گویند" با وضو وارد فضای سایبر شوید "

تهمت

غیبت

ریختن آبرو

شوخی و صمیمیت با نامحرم

..............

اینجا بازار شیطان گرم است
    الهی
    ارحم عبدک الذلیلذاالسان الکلیل و العمل القلیل و امنن علیه بطولک الجزیل و اکنفه تحت ذلک الظلیل
    یا
    کریم یا جمیل

6. 9 کاربر از حس غریب به خاطر این پست تشکر کرده اند

admin (2018/06/12),admin1 (2018/06/12),iranvelshok (2012/07/20),Tear drop (2013/03/27),آبی آسمونی (2013/12/27),توکل (2013/03/27),جامانده ق ش (2012/06/09),حیات طیبه (2018/06/12),رونالدو (2018/06/12)

7. Top | #4

Last Online
    2018/06/22 @
    شماره عضویت
    5
    عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    میانگین پست در روز
    0.21

بنام خدا

احکام ارتباط با نامحرم در فضای مجازی

برای آگاهی از احکام ارتباط با نامحرم و در رأس آنها چت کردن در فضای مجازی، نظر خوانندگان را به سوالی که طبق فتوای مراجع تقلید به آن پاسخ داده شده است، جلب می کنیم:

* آیا چت کردن با نامحرم حرام است؟

برخی مراجع در خصوص چت[با نامحرم] فتوا به حرمت داده و گفته اند: با توجه به اینکه ارتباط و نامه نگاری دختر و پسر نامحرم، چه از طریق شبکه اینترنت و چت، چه از راهای دیگر غالباً منشأ فساد است، جایز نیست. چت کردن با نامحرم بدون ضرورت اشکال دارد و گناه است.(۱)

اکثر مراجع به صورت یک حکم کلی فرموده اند: چت کردن همانند دیگر صورت های صحبت کردن زن و مرد یا دختر و پسر نا محرم، اگر مفسده‏اى نداشته باشد و خوف وقوع در حرام نباشد و از روى شهوت صورت نگیرد، اشکالى ندارد.(۲)

آیت الله مکارم: با توجّه به این که این گونه ارتباط ها غالباً منشأ مفاسدى مى‏شود، جایز نیست. (۳)

آیت الله خامنه ای: چت کردن با نامحرم، در صورتی که نیاز و ضرورت در بین باشد و ارتباط چَت بدون قصد لذت و بدون حرف های تحریک کننده و به مقدار ضرورت باشد، اشکال ندارد. اگر ارتباط با قصد لذت جنسی باشد و یا حرف های تحریک کننده گفته شود و یا مفسده ای ایجاد کند، حرام است.
    هم چنین ارتباط عادی با نامحرم درصورتی که ضرورت در بین نباشد، با توجه به این که هر نوع ارتباط دختر و پسر نامحرم، چه از طریق شبکه اینترنت و چت و چه از راهای دیگر غالبا منشأ فساد است، جایز نیست.
    تجربه های مکرر نشان داده که رابطه های دختران و پسران دام های شیطان است و پیامد های منفی دارد. هم چنین صحبت کردن های غیر ضروری با نامحرم از مناسب ترین جایگاه های نفوذ شیطان است. ممکن است ناخود آگاه انسان را به روابط غیر اخلاقی سوق دهد.(۴)

مرحوم آیت الله بهجت: با توجه به این که ارتباط دختر و پسر نامحرم، بدون ضرورت چه از طریق تلفن، موبایل یا از طریق شبکه اینترنت و چت و چه از راههای دیگر باشد، غالبا منشأ فساد است و جایز نیست. و اگر صحبت ها تحریک کننده باشد، حرام است. تجربه های مکرر نشان داده که رابطه ی بین دختران و پسران از دام های شیطان است و پیامد های منفی هم دارد.
    هم چنین صحبت کردن های غیر ضروری با نامحرم از مناسب ترین جایگاه های نفوذ شیطان است. ممکن است ناخودآگاه انسان را به روابط غیر اخلاقی سوق دهد.
    البته اگر برای ارتباط و صحبت کردن با نامحرم ضرورتی در بین باشد، مانند: سؤال کردن مسائل شرعی از نامحرم و امثال این مورد و قصد لذت و شهوت هم در بین نباشد و مفسده هم نداشته باشد، اشکال ندارد؛ ولی به شرط آن که این نوع ارتباط نیز دوام دار نباشد. (۵)

پى نوشت ها :
    ۱-آیت الله مکارم، استفتائات ،ج ۳،ص۲۵۷، س ۶۸۳. و احکام بانوان، ص ۱۹۵، آیت الله بهجت، استفتائات، ج۴، سوال۵۳۰۲.
    ۲-توضیح المسائل مراجع، ج ۱، مسئله ۸۸۹.
    ۳-آیت الله مکارم ، استفتائات جدید، ج‏۳، ص: ۲۵۷، س۶۸۳ و ج۱، س۸۱۹ و ج ۲، س ۱۰۴۹ .
    ۴- سؤال از دفتر رهبر معظم انقلاب.
    ۵- آیة الله بهجت، استفتائات، ج۴، سؤال ۵۲۹۸ و ۵۲۹۹ – ۵۳۰۲ .

” إن*شاالله که همه ما بتوانیم رهرو واقعی بانوی دو عالم باشیم و راه و روش زندگی ایشان را الگوی خود قرار دهیم.”

ویرایش توسط جامانده ق ش : 2018/06/12 در ساعت 10:30 PM
    یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری شان از مناره های غیرت این دیار به گوش می رسد.
    یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله های سرخ دشت های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده اند.

8. 9 کاربر از جامانده ق ش به خاطر این پست تشکر کرده اند

admin (2018/06/12),admin1 (2018/06/12),iranvelshok (2012/07/20),Tear drop (2013/03/27),آبی آسمونی (2013/12/27),توکل (2013/03/27),جواد (2018/06/12),حیات طیبه (2018/06/12),رونالدو (2018/06/12)

9. Top | #5

Last Online
    2018/06/22 @
    شماره عضویت
    5
    عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    میانگین پست در روز
    0.21

بنام خدا

نظر رهبرانقلاب درباره چت کردن با نامحرم
    آسمانی ها

مقام معظم رهبری طی استفتاء جدیدی چت کردن دختر و پسر را جایز ندانسته اند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد چت کردن با نامحرم استفتاء مهمی را در پایگاه اطلاع رسانی.leader.ir
    ارائه فرموده اند.
    متن استفتاء به شرح ذیل است:
    چت کردن با نامحرم
    س:
    نظر جنابعالى در مورد چت کردن دختر و پسر چیست؟

ج) با توجه به مفاسدى که غالباً بر آن مترتب است، جایز نیست.

آسمانی ها

10. 8 کاربر از جامانده ق ش به خاطر این پست تشکر کرده اند

admin (2018/06/12),admin1 (2018/06/12),Tear drop (2014/01/07),آبی آسمونی (2014/01/07),توکل (2014/01/07),جواد (2018/06/12),حیات طیبه (2018/06/12),رونالدو (2018/06/12)

11. Top | #6

Last Online
    2018/06/22 @
    شماره عضویت
    5
    عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    میانگین پست در روز
    0.21

بنام خدا

سوالات بسیاری در رابطه با حکم چت با نامحرم ، ارتباط صمیمی با جنس مخالف در محیط کار و میهمانی ، شوخی و ارسال نامه و.. مطرح شده است که مراجع تقلید پاسخ دادند.

چت با [مهمان گرامی تنها اعضای آسمانی ها قادر به دیدن لینک ها می باشند ] چه حکمی دارد؟

صحبت کردن مستقیم و یا [مهمان گرامی تنها اعضای آسمانی ها قادر به دیدن لینک ها می باشند ] به طور غیرمستقیم تفاوت چندانی ندارد زمانی که هدف از این برقراری ارتباط با جنس مخالف فرد را به سمت گناه بکشد. از نظر شرع مقدس اسلام هر گونه ارتباط بین دختر و پسر، قبل از [مهمان گرامی تنها اعضای آسمانی ها قادر به دیدن لینک ها می باشند ]، اعم از ارتباط مستقیم و غیر مستقیم، اگر با قصد لذت (جنسی) باشد و یا خوف فتنه و ترس افتادن به گناه در آن وجود داشته باشد، جایز نبوده و اشکال دارد.[مهمان گرامی تنها اعضای آسمانی ها قادر به دیدن لینک ها می باشند ]

احکام چت کردن با نامحرم و شوخی با جنس مخالف

با نگاهی به پاسخ مراجع عظام تقلید به برخی از استفتائات این مطلب روشن می شود:

آیا در گفتگوی زن و مرد نامحرم، فرقی بین گفت و گوی مستقیم و از راه دور هست؟

همه مراجع:خیر، هیچ تفاوتی در حکم نمی کند و در هر دو مورد، اگر با قصد لذت و ترس افتادن به حرام باشد، اشکال دارد. (آیات عظام امام خمینی، خامنه ای، مکارم شیرازی، بهجت، تبریزی، نوری همدانی، فاضل لنکرانی، وحید خراسانی، صافی گلپایگانی، سیستانی)

احکام شرعی چت با نامحرم در [مهمان گرامی تنها اعضای آسمانی ها قادر به دیدن لینک ها می باشند ] و محیط کاری

آیا ارتباط صمیمی بین دختر و پسر در هنگام همکاری یا مهمانی اشکال دارد؟

همه ی مراجع:دوستی بین دختر و پسر جایز نیست؛ چون ترس افتادن به گناه در میان است. اما ارتباط شغلی، اگر باعث مفسده نشود و موازین شرع در آن رعایت شود، اشکال ندارد.

چت کردن با جنس مخالف و رد و بدل کردن صحبت های معمولی، چه حکمی دارد؟
    همه مراجع:در صورتی که خوف فتنه و کشیده شدن به گناه وجود داشته باشد. جایز نیست.
    آیا سلام کردن مرد به زن نامحرم و زن به مرد نامحرم، جایز است؟

همه ی مراجع:اگر بدون قصد لذت و ترس افتادن به حرام باشد، اشکال ندارد.
    شوخی کردن با نامحرم چه حکمی دارد؟

همه ی مراجع:اگر با قصد لذت (جنسی) باشد و یا بترسد به گناه بیفتد، جایز نیست.
    نامه نگاری با نامحرم و طرح مسائل شهوانی از طریق ایمیل، چه حکمی دارد؟

همه ی مراجع:طرح مسائلی که باعث ایجاد فتنه و فراهم آوردن زمینه فساد است، اشکال دارد.
    از مجموع مطالب و مسائل مطروحه ی فوق نتیجه می گیریم که هر گونه ارتباط بین دختر و پسر، قبل از ازدواج، اعم از ارتباط مستقیم و غیر مستقیم، اگر با قصد لذت (جنسی) باشد و یا خوف فتنه و ترس افتادن به گناه در آن وجود داشته باشد، جایز نبوده و اشکال دارد. اما ارتباط شغلی و حرفه ای و علمی و تحصیلی، اگر باعث فتنه و مفسده نشود و موازین شرع در آن رعایت شود، اشکال ندارد.

ویرایش توسط جامانده ق ش : 2018/06/12 در ساعت 10:27 PM

آسمانی ها Members who have read this thread : 7

You do not have permission to view the list of names.

کلمات کلیدی این موضوع

آسمانی ها مجوز های ارسال و ویرایش