صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 13 به 19 از 19
  1. Top | #13

Last Online
    2017/07/20 @
    شماره عضویت
    28
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.07
    سپاس شده : 6,654

آسمانی ها

از سمت راست، نفر اول: شهید مهدی نواب- نفر سوم(نشسته): سردار سید مجید موسوی، جانشین نیروی هوافضای سپاه- نفر چهارم: مجید نواب، برادر شهید نواب- نفر پنجم: شهید حمیدرضا حق طلب

2. 4 کاربر از آبی آسمونی به خاطر این پست تشکر کرده اند

Tear drop (2015/06/21),توکل (2015/07/03),جامانده ق ش (2015/07/27),حیات طیبه (2015/06/24)

3. Top | #14

Last Online
    2017/07/20 @
    شماره عضویت
    5
    عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    میانگین پست در روز
    0.21
    سپاس شده : 6,054

به نام خدا

زندگینامه شهید حمید رضاحق طلب

حمیدرضا حق طلب،بیست و پنجم بهمن ماه سال 1346،در یک خانواده تقریباً پر جمعیت و مذهبی و در یکی از محله های قدیمی تهران(سرچشمه)به دنیا آمد.آغاز دوران تحصیلی او مصادف با شروع جنگ تحمیلی بود.
    حمیدرضا آخرین فرزند خانواده بود.به خاطر فضای مذهبی خانواده ومحلّه،گرایشات مذهبی خاصی در ایشان رشد کرد وعلاقه بسیار زیادی به انجام فعالیت های مذهبی داشت. حمیدرضا بیشتر تحت تأثیر رفتارهای برادربزرگترش بود وعلاقه خاصی به او داشت و تقریباً در تمامی فعالیت های مبارزاتی و مذهبی با برادرش شرکت می کرد.
    حمیدرضا 15 سال بیشتر نداشت که به دنبال مجروحیت برادرش احمد در عملیات خرمشهر برای اولین بار به جبهه رفت و می گفت نمی خواهم در دوران مجروحیت برادرم اسلحه اش روی زمین بماند.
    اوصبروبردباری بسیاری داشت،بدلیل قطع شدن یکی از اعصاب پاهایش پشت تیربار هوایی،3بار عمل جراحی روی پایش انجام دادند.
    دوسال بعد از مجروحیت دوباره به جبهه رفت ودر منطقه مریوان به فعالیت پرداخت. مریوان منطقه بسیار خطرناکی بود، به خاطر خالی بودن از سکنه نحوه شهادت کاملاً مشخص نبود ولی آنچه شواهد نشان می دادبر اثربمب هایی که دشمن بر سرآنها ریخته بودند شهید شدند.و حمیدرضا به همراه سه تن ازهمرزمانش در تاریخ بیست وپنجم مهر ماه سال 1365مصادف با اربعین حسینی در عملیات فتح یک در منطقه مریوان،همراه چند تن از دوستان در یکی از روستاهای منطقه که مشغول به عملیات تخریبی بودند ،به درجه رفیع شهادت رسیدند.تمامی بدن این شهیدان به خاطر موج زیاد انفجار تکه تکه شده،در گوشه ای افتاده بود ،بدن های پاره پاره این شهیدان به تهران برگشت و بعد از مدتی تکه دیگری از بدن های این شهدا یافت شدو در همان منطقه به خاک سپرده شد. به عبارتی این شهیدان دارای دو محل دفن دربهشت زهرای تهران و مریوان هستند.

به نام خدا

نقل خاطره از مینو حق طلب خواهر شهید حق طلب

حمیدرضا خیلی با محبّت بود خیلی به خانواده و اطرافیان اهمیت می داد.اون موقع  ها در سرچشمه، ما با خاله و دایی پدرم که بسیار پیر بودند زندگی می کردیم که اصلاً دوست نداشتند حمام بروند، حمید خیلی با آنها سر و کله می زد و بهشون اهمیت می داد.
    حمید یک روسری سفید و مانتو سفید تن می کرد و می گفت من خانم دکترم، الان شما که مریضی باید بری حمام تا خوب بشی، آنها هم جفتشون فرداش می رفتند. ما که بزرگتر بودیم اصلاً حوصله این کارها را نداشتیم.حمید خیلی به ما یا بچه  هایمان اهمیت می داد هر وقت می  آمد تهران آنها را شهربازی می برد یا با آنها بازی می کرد و موقعی که حمید شهید شد، من یک پسر 2 ساله داشتم که حمید را خیلی دوست داشت و موقعی که حمید شهید شده بود من با گریه و ناله می خوابیدم.

یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری شان از مناره های غیرت این دیار به گوش می رسد.
    یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله های سرخ دشت های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده اند.

یاران همه رفتند وامانده ام من / از کاروان عشق جامانده ام من

ای شهدا نیمه نگاهی کنید / بر من جامانده دعایی کنید

کوچ کردند رفیقان و رسیدند به مقصد / بی نصیبم من بیچاره که در خانه خزیدم

4. 2 کاربر از جامانده ق ش به خاطر این پست تشکر کرده اند

توکل (2015/09/23),حیات طیبه (2015/09/23)

5. Top | #15

Last Online
    2017/07/20 @
    شماره عضویت
    5
    عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    میانگین پست در روز
    0.21

رییس مرکز حفظ آثار سپاه بر سر مزار دوم برادر شهیدش

آسمانی ها
    سردار احمد حق طلب رییس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه و بسیج در سفری که به کردستان جهت بازدید از یادمان های دفاع مقدس داشت، بر سر مزار برادر شهیدش حاضر شد.

به گزارش پیشمرگ روح الله، شهید حمیدرضا حق طلب در روز بیست و پنجم بهمن ماه سال 1346، در یک خانواده مذهبی و در یکی از محله های قدیمی تهران(سرچشمه) به دنیا آمد. دوران تحصیل ایشان مصادف بود با شروع جنگ تحمیلی.
    حمیدرضا آخرین فرزند خانواده بود. به خاطر فضای مذهبی خانواده و محلّه، گرایشات مذهبی خاصی در ایشان رشد کرد و علاقه بسیار زیادی به انجام فعالیت های مذهبی داشت.
    حمیدرضا بیشتر تحت تأثیر رفتارهای برادر بزرگترش بود و علاقه خاصی به او داشت و تقریباً در تمامی فعالیت های مبارزاتی و مذهبی با برادرش شرکت می کرد.
    حمیدرضا 15 سال بیشتر نداشت که به دنبال مجروحیت برادرش احمد در عملیات خرمشهر برای اولین بار به جبهه رفت و می گفت نمی خواهم در دوران مجروحیت برادرم اسلحه اش روی زمین بماند.
    شهید حمیدرضاحق طلب صبر و بردباری بسیاری داشت، بدلیل قطع شدن عصب پایش، 3 بار تحت عمل جراحی قرار گرفت.
    دو سال بعد از مجروحیت دوباره به جبهه رفت و در منطقه مریوان به فعالیت پرداخت. مریوان منطقه بسیار خطرناکی بود، به خاطر خالی بودن منطقه از سکنه، نحوه شهادت کاملاً مشخص نبود، ولی شواهد نشان می داد، بر اثر بمب هایی که دشمن بر سرشان ریخته بود، به شهادت رسیده بودند.
    شهید حمیدرضا حق طلب به همراه سه تن از همرزمانش در تاریخ بیست و پنجم مهر ماه سال 1365 مصادف با اربعین حسینی در عملیات فتح یک در منطقه مریوان، همراه چند تن از دوستانش در یکی از روستاهای شهرستان مریوان مشغول عملیات تخریبی بود که به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
    بدن این شهیدان به خاطر موج انفجار تکه تکه شده و در گوشه ای افتاده بود. بدن های پاره پاره این شهیدان به تهران برگشت و بعد از مدتی تکه دیگری از بدن های این شهدا یافت شد و در همان منطقه به خاک سپرده شد. به عبارتی این شهیدان دارای دو محل دفن در بهشت زهرای تهران و گلزار شهدای مریوان هستند.
    ویرایش توسط جامانده ق ش : 2016/03/22 در ساعت 10:20 PM
    یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری شان از مناره های غیرت این دیار به گوش می رسد.
    یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله های سرخ دشت های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده اند.

6. 6 کاربر از جامانده ق ش به خاطر این پست تشکر کرده اند

Tear drop (2016/03/25),آبی آسمونی (2016/03/25),توکل (2016/03/25),جواد (2016/03/25),حیات طیبه (2016/03/25),رونالدو (2016/03/25)

7. Top | #16

Last Online
    2017/07/20 @
    شماره عضویت
    5
    عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    میانگین پست در روز
    0.21

آسمانی ها
    شهید «حمیدرضا حق طلب»

حمیدرضا حق طلب، 25 بهمن ماه سال 1346، در محله سرچشمه تهران متولد شد.آغاز دوران تحصیلی او مصادف با شروع جنگ تحمیلی بود.حمیدرضا آخرین فرزند خانواده بود. به خاطر فضای مذهبی خانواده ومحلّه، گرایش های مذهبی خاصی در او رشد کرد وعلاقه بسیار زیادی به انجام فعالیت های مذهبی داشت. حمیدرضا بیشتر تحت تأثیر رفتارهای برادر بزرگترش بود و علاقه خاصی به او داشت و تقریباً در تمامی فعالیت های مبارزاتی و مذهبی با برادرش شرکت کرد.

حمیدرضا 15 سال بیشتر نداشت که به دنبال مجروحیت برادرش احمد در عملیات «الی بیت المقدس» برای اولین بار به جبهه رفت و می گفت: «نمی خواهم در دوران مجروحیت برادرم اسلحه اش روی زمین بماند.»

او صبر و بردباری بسیاری داشت، بدلیل قطع شدن یکی از عصب های پاهایش پشت تیربار هوایی، سه بار عمل جراحی روی پایش انجام داده بودند.

دو سال بعد از مجروحیت دوباره به جبهه رفت و در منطقه مریوان به فعالیت پرداخت. حمیدرضا به همراه سه تن ازهمرزمانش در تاریخ بیست وپنجم مهر ماه سال 1365 مصادف با اربعین حسینی در عملیات «فتح یک» در منطقه مریوان، همراه چند تن از دوستان در یکی از روستاهای منطقه که مشغول به عملیات تخریبی بودند به درجه رفیع شهادت رسیدند. تمامی بدن این شهیدان به خاطر موج زیاد انفجار تکه تکه شده در گوشه ای افتاده بود. بدن های پاره پاره این شهیدان به تهران برگشت و بعد از مدتی تکه دیگری از بدن های این شهدا یافت شد و در همان منطقه به خاک سپرده شد. به عبارتی این شهیدان دارای دو محل دفن دربهشت زهرای تهران و مریوان هستند.
    منبع: ایسنا
    ویرایش توسط جامانده ق ش : 2016/03/22 در ساعت 10:20 PM

8. 6 کاربر از جامانده ق ش به خاطر این پست تشکر کرده اند

Tear drop (2016/03/25),آبی آسمونی (2016/03/25),توکل (2016/03/25),جواد (2016/03/25),حیات طیبه (2016/03/25),رونالدو (2016/03/25)

9. Top | #17

Last Online
    2017/07/20 @
    شماره عضویت
    5
    عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    میانگین پست در روز
    0.21

به نام خدا
    نقل خاطره از مینو حق طلب خواهر شهید حق طلب
    حمیدرضا خیلی با محبّت بود خیلی به خانواده و اطرافیان اهمیت می داد.اون موقع ها در سرچشمه، ما با خاله و دایی پدرم که بسیار پیر بودند زندگی می کردیم که اصلاً دوست نداشتند حمام بروند، حمید خیلی با آنها سر و کله می زد و بهشون اهمیت می داد.
    حمید یک روسری سفید و مانتو سفید تن می کرد و می گفت من خانم دکترم، الان شما که مریضی باید بری حمام تا خوب بشی، آنها هم جفتشون فرداش می رفتند.
    ما که بزرگتر بودیم اصلاً حوصله این کارها را نداشتیم.حمید خیلی به ما یا بچه هایمان اهمیت می داد هر وقت می آمد تهران آنها را شهربازی می برد یا با آنها بازی می کرد و موقعی که حمید شهید شد، من یک پسر 2 ساله داشتم که حمید را خیلی دوست داشت و موقعی که حمید شهید شده بود من با گریه و ناله می خوابیدم.

10. 6 کاربر از جامانده ق ش به خاطر این پست تشکر کرده اند

11. Top | #18

Last Online
    2017/07/20 @
    شماره عضویت
    5
    عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    میانگین پست در روز
    0.21

به نام خدا

حمیدرضا حق طلب،بیست و پنجم بهمن ماه سال 1346،در یک خانواده تقریباً پر جمعیت و مذهبی و در یکی از محله های قدیمی تهران(سرچشمه)به دنیا آمد.آغاز دوران تحصیلی او مصادف با شروع جنگ تحمیلی بود.
    حمیدرضا آخرین فرزند خانواده بود.به خاطر فضای مذهبی خانواده ومحلّه،گرایشات مذهبی خاصی در ایشان رشد کرد وعلاقه بسیار زیادی به انجام فعالیت  های مذهبی داشت. حمیدرضا بیشتر تحت تأثیر رفتارهای برادربزرگترش بود وعلاقه خاصی به او داشت و تقریباً در تمامی فعالیت های مبارزاتی و مذهبی با برادرش شرکت می کرد.
    اوصبروبردباری بسیاری داشت،بدلیل قطع شدن یکی از اعصاب پاهایش پشت تیربار هوایی،3بار عمل جراحی روی پایش انجام دادند.
    دوسال بعد از مجروحیت دوباره به جبهه رفت ودر منطقه مریوان به فعالیت پرداخت. مریوان منطقه بسیار خطرناکی بود، به خاطر خالی بودن از سکنه نحوه شهادت کاملاً مشخص نبود ولی آنچه شواهد نشان می دادبر اثربمب  هایی که دشمن بر سرآنها ریخته بودند شهید شدند.و حمیدرضا به همراه سه تن ازهمرزمانش در تاریخ بیست وپنجم مهر ماه سال 1365مصادف با اربعین حسینی در عملیات فتح یک در منطقه مریوان،همراه چند تن از دوستان در یکی از روستاهای منطقه که مشغول به عملیات تخریبی بودند ،به درجه رفیع شهادت رسیدند.تمامی بدن این شهیدان به خاطر موج زیاد انفجار تکه تکه شده،در گوشه  ای افتاده بود ،بدن  های پاره پاره این شهیدان به تهران برگشت و بعد از مدتی تکه   دیگری از بدن های این شهدا یافت شدو در همان منطقه به خاک سپرده شد. به عبارتی این شهیدان دارای دو محل دفن دربهشت زهرای تهران و مریوان هستند.

12. 6 کاربر از جامانده ق ش به خاطر این پست تشکر کرده اند

13. Top | #19

Last Online
    2017/07/20 @
    شماره عضویت
    5
    عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    میانگین پست در روز
    0.21

به نام خدا

حمیدرضا حق طلب،بیست و پنجم بهمن ماه سال 1346،در یک خانواده تقریباً پر جمعیت و مذهبی و در یکی از محله های قدیمی تهران(سرچشمه)به دنیا آمد.
    آغاز دوران تحصیلی او مصادف با شروع جنگ تحمیلی بود.
    حمیدرضا آخرین فرزند خانواده بود.به خاطر فضای مذهبی خانواده ومحلّه،گرایشات مذهبی خاصی در ایشان رشد کرد وعلاقه بسیار زیادی به انجام فعالیت های مذهبی داشت.
    حمیدرضا بیشتر تحت تأثیر رفتارهای برادربزرگترش بود وعلاقه خاصی به او داشت و تقریباً در تمامی فعالیت های مبارزاتی و مذهبی با برادرش شرکت می کرد.
    حمیدرضا 15 سال بیشتر نداشت که به دنبال مجروحیت برادرش احمد در عملیات خرمشهر برای اولین بار به جبهه رفت و می گفت نمی خواهم در دوران مجروحیت برادرم اسلحه اش روی زمین بماند.اوصبروبردباری بسیاری داشت،بدلیل قطع شدن یکی از اعصاب پاهایش پشت تیربار هوایی،3بار عمل جراحی روی پایش انجام دادند.
    دوسال بعد از مجروحیت دوباره به جبهه رفت ودر منطقه مریوان به فعالیت پرداخت.
    مریوان منطقه بسیار خطرناکی بود، به خاطر خالی بودن از سکنه نحوه شهادت کاملاً مشخص نبود ولی آنچه شواهد نشان می داد
    بر اثر بمب هایی که دشمن بر سرآنها ریخته بودند شهید شدند.و حمیدرضا به همراه سه تن ازهمرزمانش در تاریخ بیست وپنجم مهر ماه سال 1365مصادف با اربعین حسینی در عملیات فتح یک در منطقه مریوان،همراه چند تن از دوستان در یکی از روستاهای منطقه که مشغول به عملیات تخریبی بودند ،به درجه رفیع شهادت رسیدند.تمامی بدن این شهیدان به خاطر موج زیاد انفجار تکه تکه شده،در گوشه ای افتاده بود ،بدن های پاره پاره این شهیدان به تهران برگشت و بعد از مدتی تکه دیگری از بدن های این شهدا یافت شدو در همان منطقه به خاک سپرده شد. به عبارتی این شهیدان دارای دو محل دفن دربهشت زهرای تهران و مریوان هستند.
    ویرایش توسط جامانده ق ش : 2017/06/20 در ساعت 09:38 PM

14. 6 کاربر از جامانده ق ش به خاطر این پست تشکر کرده اند

Tear drop (2017/07/10),آبی آسمونی (2017/06/21),توکل (2017/06/21),جواد (2017/06/21),حیات طیبه (2017/06/21),رونالدو (2017/06/21)

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

آسمانی ها Members who have read this thread : 7

You do not have permission to view the list of names.

کلمات کلیدی این موضوع

آسمانی ها مجوز های ارسال و ویرایش