نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
  1. Top | #1

Last Online
    2017/10/20 @
    شماره عضویت
    5
    عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    میانگین پست در روز
    0.21
    سپاس شده : 6,089

همه چیز در مورد دامنه .co.ir

بنام خدا

همه چیز در مورد دامنه .co.ir

در این پسوند، co مخفف Company و ir مخفف IRAN است.
    آسمانی ها

این دامنه یک دامنه مرتبه سوم یا Third-level domains می باشد.
    ثبت این دامنه تنها برای شرکت های خصوصی و تجاری با ارائه روزنامه رسمی امکان پذیر می باشد.اختیار تایید مطابقت نام دامنه و نام شرکت با مرکز ثبت است. نام دامنه درخواستی باید با نام ثبتی شرکت در روزنامه رسمی تطابق داشته باشد. این نام می تواند مخفف دقیق نام کامل شرکت باشد(حروف اول هر کلمه به صورت p-engish): ابتدا نام شرکت را کامل با حروف لاتین نوشته و سپس حرف اول هر کلمه را به عنوان اجزا تشکیل دهنده مخفف نام شرکت در کنار هم قرار دهید. همچنین یک کلمه از نام شرکت به عنوان نام دامنه قابل قبول نمی باشد، به عنوان مثال شرکت ایران پردازان ارس آزاد امکان ثبت دامنه aras.co.ir راندارد، مگر اینکه متقاضی صاحب علامت تجاری مشخص کننده آن کلمه باشد یا در مثال فوق دارای علامت تجاری که نام ارس در آن به وضوح قید شده باشد. توجه به این نکته نیز ضروری است، از آنجا که استاندارد خاصی برای ترجمه وجود ندارد معمولا ترجمه نام شرکت و مخفف نام ترجمه شده به عنوان نام دامنه پذیرفتنی نیست .
    در صورت آزاد بودن نام دامنه و اینکه قبلا ثبت نشده باشد باز هم ممکن است ایراداتی از واحد تایید دامنه مرکز ثبت ایرنیک وجود داشته باشد.
    دوره ثبت این دامنه 1 تا 5 سال است.

شرایط عمومی ثبت یک دامنه .co.ir چیست؟
    به طور کلی نام دامنه با پسوند .co.ir باید حداقل دارای 3 کاراکتر باشد و می تواند حداکثر 63 کاراکتر داشته باشد. نام دامنه با این پسوند می تواند با یک حرف یا عدد آغاز شود و یا با یک حرف یا عدد پایان یابد. برای فاصله دادن بین کاراکترها در نام دامنه نمی توان از جای خالی((Spaceاستفاده کرد به طور مثال: (www.ab cd.co.ir ) صحیح نمی باشد. برای فاصله دادن بین کاراکترها می توان از خط فاصله(dash) استفاده کرد به طور مثال: (a-bcd.co.ir) صحیح است. همچنین استفاده از کاراکترهای ? ! & * و از این قبیل در نام دامنه مجاز نمی باشند به طور مثال: (abcd@e.co.ir) صحیح نمی باشد.
    چطور بدانم دامنه ای که قصد ثبت آن را دارم پیش از این توسط فرد دیگری به ثبت نرسیده است؟
    جهت اطمینان از این امر شما می توانید از دامنه مورد نظر خود اصطلاحاً Whois بگیرید. برای انجام این کار شما می توانید از طریق لینک [مهمان گرامی تنها اعضای آسمانی ها قادر به دیدن لینک ها می باشند ] قسمت جستجوگر دامنه و یا نشانی اینترنتی [مهمان گرامی تنها اعضای آسمانی ها قادر به دیدن لینک ها می باشند ] اقدام نمائید.
    ویرایش توسط جامانده ق ش : 2014/04/06 در ساعت 07:42 AM
    یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری شان از مناره های غیرت این دیار به گوش می رسد.
    یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله های سرخ دشت های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده اند.

یاران همه رفتند وامانده ام من / از کاروان عشق جامانده ام من

ای شهدا نیمه نگاهی کنید / بر من جامانده دعایی کنید

کوچ کردند رفیقان و رسیدند به مقصد / بی نصیبم من بیچاره که در خانه خزیدم

2. 3 کاربر از جامانده ق ش به خاطر این پست تشکر کرده اند

Tear drop (2015/02/24),آبی آسمونی (2014/04/10),توکل (2014/04/09)

3. Top | #2

Last Online
    2017/10/20 @
    شماره عضویت
    5
    عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    میانگین پست در روز
    0.21

چگونه یک دامنه .co.ir ثبت کنم؟
    در صورت تمایل به ثبت دامنه از طریق شبکه دی: ابتدا در بخش [مهمان گرامی تنها اعضای آسمانی ها قادر به دیدن لینک ها می باشند ] ثبت نام فرمائید.
    در صورت تمایل به داشتن
    [مهمان گرامی تنها اعضای آسمانی ها قادر به دیدن لینک ها می باشند ] که به صورت خودکار ساخته نمی شود، نسبت به ایجاد یک شناسه ایرنیک NIC Handle، با نام و مشخصات شرکت صاحب امتیاز دامنه اقدام نمائید. شما می توانید این کار را از طریق وب سایت
    www.nic.ir بخش [مهمان گرامی تنها اعضای آسمانی ها قادر به دیدن لینک ها می باشند ] کاربری انجام دهید.
    پس از دریافت شناسه، در مرحله بعد وارد کنترل پنل اعضای شبکه دی شده و نسبت به ثبت دامنه خود به گونه ای که توضیح داده شده اقدام فرمائید: وارد بخش دامنه و میزبانی شده و از منوهای بالای صفحه روی گزینه ثبت دامنه کلیک نمائید. در کادر مربوطه نام دامنه مورد نظر خود را وارد کنید و پسوند
    co.ir را انتخاب نمائید و تیک باقی پسوند ها را بردارید. در صفحه بعد فرم ثبت دامنه را به صورت حقوقی تکمیل و اطلاعات خود را به صورت صحیح وارد فرمائید. چنانچه اطلاعات شما صحیح نباشد و یا با فرم طراحی شده مطابقت نداشته باشد، به عنوان مثال فرمت شماره تلفن صحیح نباشد یا بخشی را که ضرورت در پر کردن دارد خالی قرار دهید دامنه شما به ثبت نخواهد رسید. پس از تکمیل فرم ثبت دامنه و مشخص نمودن صاحب امتیاز دامنه روی گزینه ادامه کلیک نمائید. در صفحه باز شده شما می توانید سرویس میزبانی مورد نظر خود را انتخاب نمائید. چنانچه قصد تهیه سرویس میزبانی را ندارید تیک مربوط به آن را بردارید و در ادامه می توانید پرداخت خود را از طریق کلیه کارت های عضو شتاب انجام دهید. چنانچه اعتبار حساب خود را قبلاً افزایش داده اید می توانید با انتخاب گزینه پرداخت از اعتبار، نسبت به تهیه سرویس مورد نظر خود اقدام نمائید.
    توجه داشته باشید ایمیلی که در فرم ثبت دامنه وارد می نمائید مشخص کننده صاحب امتیاز دامنه می باشد. شما در این بخش با وارد نمودن ایمیل مربوط به شناسه ایرنیک که در مرحله نخست آن را ایجاد نمودید، صاحب امتیاز دامنه را مشخص می نمائید.
    پس از تکمیل مراحل ثبت دامنه و پرداخت، نوبت به ارسال مدارک لازم به ایرنیک می رسد. جزئیات دقیق از مدارک موردنیاز جهت تائید نام دامنه، از طریق پست الکترونیک توسط ایرنیک برای شما ارسال خواهد شد.
    نمایندگانی که قصد ثبت دامنه برای مشتریان خود را دارند می توانند از داخل پنل کاربری خود در کنترل پنل اعضای شبکه دی اقدام به ثبت دامنه نمایند و در فرم ثبت دامنه، قسمت مربوط به ایمیل را که مشخص کننده صاحب امتیاز دامنه می باشد ایمیل مربوط به مشتری خود را قرار دهند. توجه به این نکته ضروری است که درخصوص دامنه های .co.ir ، ایجاد یک شناسه ایرنیک به نام شرکت صاحب امتیاز دامنه به عنوان مرحله نخست و سپس در مرحله دوم وارد نمودن ایمیل مربوط به همان شناسه ایجاد شده، در فرم ثبت دامنه در کنترل پنل اعضای شبکه دی الزامی است.
    در صورت بروز هر گونه خطای آنلاین در این مرحله 2 حالت رخ می دهد: 1) سفارش ثبت دامنه شما ابطال می شود و هزینه پرداخت شده بابت آن به حساب کاربری شما باز می گردد. 2) دامنه در لیست سفارشات شبکه دی قرار میگیرد و توسط کارشناس تا ثبت نهایی پیگیری می شود.
    برای ثبت دامنه co.ir چه مدارکی نیاز است؟
    کپی آخرین روزنامه رسمی شرکت که در آن نام شرکت ، نام کسانی که حق امضا دارند و مدت اعتبار مشخص باشد، یا کپی اساسنامه شرکت با مهر ثبت شرکت ها. در شرایطی که نام مورد نظر مربوط به یک شرکت خارجی است و متقاضی در داخل کشور باشد، ارسال مدرک نمایندگی انحصاری یا مجوز شرکت خارجی الزامی است
    .
    یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری شان از مناره های غیرت این دیار به گوش می رسد.
    یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله های سرخ دشت های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده اند.

4. 3 کاربر از جامانده ق ش به خاطر این پست تشکر کرده اند

5. Top | #3

Last Online
    2017/10/20 @
    شماره عضویت
    5
    عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    میانگین پست در روز
    0.21

جهت ارسال روزنامه رسمی خود وارد سایت nic.ir شده و از قسمت ارسال مدارک وارد بخش مدارک مربوط به امور دامنه شده و گزینه تکمیل فرم و ارسال مدارک را انتخاب نمائید. سپس فایل مدرک را پیوست نموده، فرم مربوطه را تکمیل و ارسال فرمائید. همچنین می توانید روزنامه رسمی خود را برای ایرنیک به شماره 22295700 فکس نمائید.
    آیا ثبت دامنه .co.ir از طریق نماینده اجباری است؟
    خیر در این مورد الزامی وجود ندارد اما در صورت ثبت دامنه از طریق نماینده شما از خدمات نماینده شامل امکاناتی همچون تخفیف ها یا استفاده از خدمات پشتیبانی (لازم به ذکر است ساعات تماس تلفنی و خدمات پشتیبانی مرکز ایرنیک محدود است و تماس با آن کار مشکلی است)، پیگیری تمدید و مشاوره کارشناسان و امکانات دیگر برخوردار خواهید بود. نماینده در واقع رابط یا کارگزار امور مالی و فنی دامنه شما می باشد. در نهایت نیز دامنه به نام سازمان شما و در مرکز ثبت می شود.

چه مقدار طول می کشد تا دامنه .co.ir من به ثبت برسد؟

پس از تکمیل فرایند ثبت دامنه در کنترل پنل اعضای شبکه دی، دامنه شما برای تائید نام به مرکز ثبت دامنه(ایرنیک)ارجاع می گردد و پس از ارسال مدارک از سوی شما و تائید نام دامنه شما از سوی ایرنیک، به ثبت نهایی می رسد و به طور خودکار در پنل کاربری شما در کنترل پنل اعضای شبکه دی و همزمان در شناسه ایرنیک شما قرار می گیرد.
    به طور کلی مدت زمان تائید نام یک دامنه از سوی ایرنیک متغیر می باشد و ممکن است از 1 الی 5 روز به طول بیانجامد. لازم به ذکر است از زمانیکه درخواست ثبت دامنه داده می شود به مدت 10 روز فرصت ارسال مدارک وجود دارد و پس از آن و در صورت عدم ارسال مدارک درخواست شده،دامنه مورد نظر از حالت رزرو خارج شده و مجدد برای ثبت آزاد می گردد.
    چرا ثبت دامنه من در کنترل پنل اعضای شبکه دی ابطال شد؟

با رعایت موارد ذکر شده در لینک زیر شما می توانید مجدد نسبت به ثبت دامنه موردنظر خود اقدام فرمائید:
    [مهمان گرامی تنها اعضای آسمانی ها قادر به دیدن لینک ها می باشند ]
    آیا امکان تغییر نام دامنه co.ir پس از ثبت وجود دارد؟
    خیر.
    آیا می توانم مشخصات مالکیت و یا مشخصات Whois دامنه co.ir خود را مخفی نمایم؟
    خیر، با توجه به سیاست کنونی مرکز ثبت دامنه(ایرنیک)، این امکان برای دامنه های ir تحت هیچ شرایطی وجود ندارد.
    آیا می توانم نسبت به تغییر مشخصات شناسه ایرنیک خود اقدام نمایم؟
    درخصوص شناسه مربوط به دامنه های مرتبه سوم مانند co.ir به دلیل اینکه نام صاحب امتیاز شناسه باید دقیقاً مطابق با نام دامنه باشد، امکان هیچ گونه تغییر و اصلاح نام صاحب امتیاز شناسه وجود ندارد. سایر مشخصات نظیر آدرس،کدپستی،تلفن، پست الکترونیک، و شماره ثبت شرکت امکان تغییر یافتن را دارند.

6. 3 کاربر از جامانده ق ش به خاطر این پست تشکر کرده اند

7. Top | #4

Last Online
    2017/10/20 @
    شماره عضویت
    5
    عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    میانگین پست در روز
    0.21

آیا می توانم نسبت به تغییر مالکیت دامنه .co.irخود اقدام و دامنه خود را به شخص دیگری واگذار نمایم؟
    خیر، به طور کلی درخصوص هیچ یک از دامنه های مرتبه سوم یا Third Level از جمله co.ir این امکان وجود ندارد.
    چطور می توانم دامنه co.ir خود را از طریق شبکه دی تمدید نمایم؟
    برای انجام این کار ابتدا در کنترل پنل اعضای شبکه دی به آدرس [مهمان گرامی تنها اعضای آسمانی ها قادر به دیدن لینک ها می باشند ] ثبت نام فرمائید. برای تمدید دامنه خود از طریق شبکه دی کافیست رابط مالی دامنه خود را به شناسه شبکه دی یعنی da50-irnic تغییر دهید و سپس با ذکر نام دامنه خود از طریق [مهمان گرامی تنها اعضای آسمانی ها قادر به دیدن لینک ها می باشند ] شبکه دی را مطلع نمائید تا دامنه مورد نظر شما جهت تمدید به لیست دامنه های شما افزوده شود.
    جهت تغییر رابط مالی دامنه خود وارد سایت nic.ir شده و پس از ورود در شناسه خود در قسمت دامنه های من، دامنه موردنظر خود را جستجو کنید و از قسمت تغییر رابط ها گزینه شناسه کاربری دیگر را انتخاب نمائید و شناسه شبکه دی da50-irnic را وارد و سپس اعمال فرمائید.
    چگونه می توانم نسبت به تغییر رابط های دامنه co.ir خود اقدام نمایم؟
    جهت تغییر رابط مالی، فنی و اداری دامنه خود وارد سایت nic.ir شده و پس از ورود در شناسه خود در قسمت دامنه های من دامنه موردنظر خود را جستجو کنید و از قسمت تغییر رابط ها گزینه شناسه کاربری دیگر را انتخاب نمائید و شناسه شرکت موردنظر خود را در قسمت مربوطه وارد و سپس اعمال فرمائید.
    انتقال دامنه .co.ir
    چگونه می توانم دامنه co.ir خود را به شبکه دی انتقال دهم؟
    دامنه های ir به طور معمول عملیاتی به نام انتقال ندارند و تنها تغییر رابطها در آن صورت می گیرد. به عبارت دیگر در صورتیکه قصد تمدید دامنه خود از طریق شبکه دی را داشته باشید تنها کافیست شناسه شبکه دی یعنی da50-irnic را در بخش رابط مالی آن دامنه قرار دهید.
    چگونه می توانم دامنه co.ir خود را از شبکه دی به شرکت دیگری انتقال دهم؟
    شما می توانید با تغییر رابط مالی دامنه خود از طریق سایت nic.ir و قراردادن شناسه شرکت مقصد در قسمت رابط مالی دامنه خود، نسبت به انجام این کار اقدام فرمائید.
    مرکز اصلی ثبت کننده دامنه های .co.ir در ایران کدام است؟
    کلیه دامنه های ir و مشتقات آن در ایران زیر نظر سازمان فیزیک نظری و ریاضیات یا همان ایرنیک به ثبت می رسند که در حقیقت مرکز اصلی ثبت کننده دامنه های ir در تمام ایران می باشد، به این معنا که کلیه دامنه های ir پس از تائید این مرکز به ثبت نهایی می رسند.

نحوه ساخت شناسه ایرنیک

شناسه ایرنیک چیست ؟

چگونه شناسه هایی که توسط نمایندگان برای ما ایجاد شده است را برای ورود به سایت ایرنیک فعال کنیم؟
    نحوه دستیابی به پرسش و پاسخ محرمانه ایرنیک
    گذرواژه (رمز) خود در سایت ایرنیک را فراموش نموده ام...

چرخه حیات دامنه co.ir

آسمانی ها

8. 3 کاربر از جامانده ق ش به خاطر این پست تشکر کرده اند

9. Top | #5

Last Online
    2017/10/20 @
    شماره عضویت
    5
    عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    میانگین پست در روز
    0.21

شناسه من در ایرنیک یک شناسه قدیمی یا old است...

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دامنه های دارای شناسه قدیمی به لینک زیر مراجعه نمایید:

چگونه می توانم سفارش پرداخت نشده خود در سایت ایرنیک را لغو نمایم؟
    برای این امر وارد سایت [مهمان گرامی تنها اعضای آسمانی ها قادر به دیدن لینک ها می باشند ] شده و پس از وارد شدن در شناسه ایرنیک خود، در قسمت دامنه های من، دامنه موردنظر خود را جستجو نمائید. در صفحه باز شده به پایین صفحه بخش درخواست های این دامنه رجوع نمائید و روی شماره موردی که وضعیت پرداخت آن پرداخت نشده است کلیک نموده و در صفحه باز شده با انتخاب گزینه انصراف از درخواست، نسبت به لغو سفارش پرداخت نشده خود اقدام فرمائید.
    چگونه می توانم نسبت به تغییر NameServer های دامنه co.ir خود اقدام نمایم؟
    درصورتیکه رابط فنی دامنه شما شناسه شبکه دی یعنی da50-irnic باشد، شما دسترسی لازم برای این منظور را از بخش NameServer ها در بخش دامنه و میزبانی در کنترل پنل اعضای شبکه دی خواهید داشت. در غیر اینصورت یعنی درصورتیکه رابط فنی دامنه شما شبکه دی نمی باشد به این طریق عمل کنید: وارد سایت nic.ir شده و پس از ورود در شناسه خود، در سمت چپ صفحه از بخش دامنه های من دامنه موردنظر خود را جستجو نمائید و در صفحه باز شده در قسمت سامانه نام دامنه(DNS) روی گزینه ویرایش ردیف های کارگزاری نام و میزبانی دامنه کلیک نمائید.
    آیا می توان یک دامنه co.ir را همزمان به نام دو نفر ثبت کرد؟
    خیر، این امکان وجود ندارد و هر دامنه تنها یک صاحب امتیاز یا مالک دارد.
    چرا دامنه ای که به ثبت رسانده ام در شناسه ایرنیک من قرار ندارد؟
    این مربوط به زمانی است که برای ثبت دامنه خود اقدام نمودید. هر شناسه ای که در هنگام ثبت دامنه خود معرفی نمائید دامنه پس از ثبت در همان شناسه قرار می گیرد. در کنترل پنل اعضای شبکه دی این کار با معرفی یا وارد نمودن ایمیل مربوط به شناسه در فرم ثبت دامنه صورت می گیرد و به دلیل اینکه سیستم شبکه دی با سیستم ایرنیک منطبق است، دامنه شما پس از ثبت به طور خودکار در شناسه ایرنیک شما قرار می گیرد یعنی همان شناسه ای که خود معرفی نمودید. چنانچه در هنگام ثبت دامنه از طریق کنترل پنل اعضای شبکه دی در فرم ثبت دامنه، ایمیلی را وارد نموده باشید که مربوط به هیچ شناسه ای نباشد یعنی قبلاً از طریق آن ایمیل، شناسه ایرنیک ایجاد نکرده اید، در این حالت سیستم به طور خودکار و با توجه به ایمیل و مشخصات وارد شده در فرم ثبت دامنه، یک شناسه جدید ایرنیک برای شما می سازد و دامنه پس از ثبت در این شناسه قرار می گیرد.
    برای اینکه بدانید دامنه شما در کدام شناسه قرار دارد، از دامنه مورد نظر خود whois بگیرید. شما می توانید از طریق لینک [مهمان گرامی تنها اعضای آسمانی ها قادر به دیدن لینک ها می باشند ] ، از قسمت جستجوگر دامنه این کار را انجام دهید.
    لازم به توضیح است چنانچه بخواهید دامنه خود را از یک شناسه ایرنیک به شناسه ایرنیک دیگری منتقل نمائید این کار تنها از قسمت انتقال دامنه در سایت ایرنیک امکان پذیر است و راه دیگری ندارد چراکه تغییر صاحب امتیاز دامنه محسوب می شود.
    مطالب مرتبط:

نویسنده: بهناز راد
    ویراستار: admin
    حق نشر برای شبکه دی محفوظ است 1392
    Day Telecom © 2013

10. 4 کاربر از جامانده ق ش به خاطر این پست تشکر کرده اند

Tear drop (2014/08/29),آبی آسمونی (2014/04/10),توکل (2014/04/09),حیات طیبه (2014/05/30)

آسمانی ها Members who have read this thread : 0

You do not have permission to view the list of names.

آسمانی ها مجوز های ارسال و ویرایش