نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
  1. Top | #1

Last Online
    2018/07/17 @
    شماره عضویت
    81
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.09
    سپاس شده : 5,886

روضه جانسوز مرحوم آیت الله مجتبی تهرانی(مصیبت حضرت زهرا س)+صدا

بنام خدای فاطمه

روضه جانسوز مرحوم آیت الله مجتبی تهرانی(مصیبت حضرت زهرا س)+صدا

آسمانی ها[مهمان گرامی تنها اعضای آسمانی ها قادر به دیدن لینک ها می باشند ]
    آیت الله مجتبی تهرانی در شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان چند سال پیش که آخرین روزهای حضورشان در دنیا بود، روضه ای با محوریت مصائب حضرت زهرای اطهر(س) خواندند.

به گزارش تسنیم، یکی از روضه هایی که در سال ها گذشته در ارتباط با مصیبت بانوی دو عالم حضرت صدیقه طاهره زهرای اطهر ایراد شده و بسیار مورد توجه قرار گرفته است روضه مرحوم آیت الله العظمی حاج آقا مجتبی تهرانی رحمة الله علیه در مراسم شب بیست وسوم ماه مبارک رمضان سال گذشته در رابطه با شهادت حضرت صدیقه کبری(س) بحثی را مطرح کردند و پس از آن روضه حضرت را خواندند. روضه ای که به گفته خود ایشان برای اولین بار به این صورت خوانده می شد.

به مناسبت ایام فاطمیه و شهادت جانسوز چکیده خلقت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها متن و صوت این روضه جانسوز که توسط آیت الله حاج آقا مجتبی تهرانی ایراد شده است را باز نشر می کنیم.

«توسل من معلوم است و همه تان هم می دانید؛ توسلم به باطن لیلة القدر است. اوّل چند جمله از خود زهرا (سلام الله علیها) نسبت به آن حادثه نقل می کنم. «وَ رَکَلَ الْبَابَ بِرِجْلِهِ فَرَدَّهُ عَلَیَ وَ أَنَا حَامِلٌ»؛ چنان لگدی به آن درِ نیم سوخته زد و آن را بر روی من انداخت، در حالی که من باردار بودم. «وَ النَّارُ تُسْعَرُ»؛ آتش زبانه می کشید.»

«زهرا(سلام الله علیها) می گوید: لگدی زد و در را بر روی من انداخت، «وَ تَسْفَعُ وَجْهِی»؛ من با صورت بر روی زمین افتادم. آتش زبانه می کشید و چهره من را می سوزاند. «فَیَضْرِبُ بِیَدِه»؛ با دست به من سیلی زد. امّا سیلی چگونه بود؟ «حَتَّى انْتَثَرَ قُرْطِی مِنْ أُذُنِی»؛[۱] چنان سیلی محکمی زد که گوشواره های من پراکنده شد. ۱. بحارالانوار، ج ۳۰، ص ۳۴۹
    این روضه جانسور که آخرین روضه حاج آقا مجتبی تهرانی قبل از رحلت ایشان بود را بشنوید:

[مهمان گرامی تنها اعضای آسمانی ها قادر به دیدن لینک ها می باشند ]
    ویرایش توسط جامانده ق ش : 2018/03/08 در ساعت 07:48 PM

2. 6 کاربر از توکل به خاطر این پست تشکر کرده اند

Tear drop (2015/03/25),قائم مطلق (2015/04/07),آبی آسمونی (2015/03/25),جامانده ق ش (2015/03/25),حیات طیبه (2015/03/25),رونالدو (2015/03/25)

3. Top | #2

Last Online
    2018/07/17 @
    شماره عضویت
    5
    عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    میانگین پست در روز
    0.21
    سپاس شده : 6,212

آسمانی ها
    یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری شان از مناره های غیرت این دیار به گوش می رسد.
    یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله های سرخ دشت های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده اند.

یاران همه رفتند وامانده ام من / از کاروان عشق جامانده ام من

ای شهدا نیمه نگاهی کنید / بر من جامانده دعایی کنید

کوچ کردند رفیقان و رسیدند به مقصد / بی نصیبم من بیچاره که در خانه خزیدم

4. Top | #3

Last Online
    2018/07/17 @
    شماره عضویت
    5
    عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    میانگین پست در روز
    0.21
    سپاس شده : 6,212

آسمانی ها
    یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری شان از مناره های غیرت این دیار به گوش می رسد.
    یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله های سرخ دشت های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده اند.

یاران همه رفتند وامانده ام من / از کاروان عشق جامانده ام من

ای شهدا نیمه نگاهی کنید / بر من جامانده دعایی کنید

کوچ کردند رفیقان و رسیدند به مقصد / بی نصیبم من بیچاره که در خانه خزیدم

آسمانی ها Members who have read this thread : 2

You do not have permission to view the list of names.

کلمات کلیدی این موضوع

آسمانی ها مجوز های ارسال و ویرایش