نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
  1. Top | #1

پیاده آمده بودم پیاده خواهم رفت
    Last Online
    2017/09/24 @
    شماره عضویت
    2
    عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    میانگین پست در روز
    0.05
    سپاس شده : 5,893

انتظار حضرت مهدی از زبان حج اسماعیل دولابی

بنام خدای مهدی

حاج آقا اسماعیل دولابی می فرماید:

شخصی را سراغ دارم که بیش از چهل سال در طلب امام زمان صلوات الله علیه بود. بعد از چهل سال ریاضت و عبادت به محضر منور حضرت مهدی صلوات الله علیه مشرف شد.
    وقتی خدمت آقا رسید از حضرت گلایه عاشقانه کرد: « شما که سرانجام مرا به محضر پذیرفتید، ای کاش یک مقدار زودتر مرا می پذیرفتید و من این همه غصه نمی خوردم و عذاب نمی کشیدم؟»
    حضرت فرمودند:
    اگر زودتر ما را می دیدید از ما نان و سبزی می خواستی! حالا که چهل سال زحمت کشیده ای می فهمی که چه بخواهی
    آسمانی ها

2. 5 کاربر از Tear drop به خاطر این پست تشکر کرده اند

آبی آسمونی (2015/10/17),توکل (2015/10/26),جواد (2015/10/24),جامانده ق ش (2015/10/16),حیات طیبه (2015/10/26)

3. Top | #2

Last Online
    2017/09/24 @
    شماره عضویت
    2
    عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    میانگین پست در روز
    0.05

در کتاب "امام زمان (عج) در کلام اولیای ربانی" آمده است:

عارف مرحوم حاج محمد اسماعیل دولابی در بیانی، معنای غیبت حضرت ولی عصر(عج) را اینگونه تشریح می کنند:

سوال شد امام زمان (عج) غایب است یعنی چه؟ گفتم غایب؟ کدام غایب؟

بچه دستش را از دست پدر رها کرده و گم شده می گوید: پدرم گم شده است. ما مثل بچه ای هستیم که پدرش دست او را گرفته است تا به جایی ببرد و در طول مسیر از بازاری عبور می کنند.

بچه جلب ویترین مغازه ها می شود و دست پدر را رها می کند و در بازار گم می شود و وقتی متوجه می شود که دیگر پدر را نمی بیند، گمان می کند پدرش گم شده است. در حالی که در واقع خودش گم شده است. انبیاء و اولیاء پدران خلق اند و دست خلائق را می گیرند تا آنها را به سلامت از بازار دنیا عبور دهند. غالب خلائق جلب متاع های دنیا شده اند و دست پدر را رها کرده و در بازار دنیا گم شده اند.

امام زمان (عج) گم و غایب نشده است ما گم شدیم و محجوب گشته ایم. امام غایب نیست، تو نمی بینی آقا را. او حاضر است. چشمت رو که اسیر دنیا شده اگر از دنیا دست بردارد، آقا را می بیند. خلاصه نگو آقا غایب است. تو نمی بینی.

برگرفته از کتاب « امام زمان (عج) در کلام اولیای ربانی/مهدی لک علی آبادی/
    آسمانی ها

4. 5 کاربر از Tear drop به خاطر این پست تشکر کرده اند

آبی آسمونی (2015/10/17),توکل (2015/10/26),جواد (2015/10/24),جامانده ق ش (2016/01/11),حیات طیبه (2015/10/26)

5. Top | #3

Last Online
    2017/09/24 @
    شماره عضویت
    2
    عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    میانگین پست در روز
    0.05

شارح محبت، راوی "طوبای محبت"؛ حاج محمد اسماعیل دولابی در تعبیری زیبا و عمیق در خصوص وظایف منتظران در دوران غیبت می فرمایند:
    پدر چهار تا بچه این ها را گذاشت توی اتاق و گفت این جاها را مرتب کنید تا من برگردم.
    می خواست ببیند کی چه کار می کند. خودش هم رفت پشت پرده.
    از آن جا نگاه می کرد می دید کی چه کار می کند، می نوشت توی یک کاغذی که بعد حساب و کتاب کند برای خودش.

یکی از بچه ها که گیج بود یادش رفت. یادش رفت. سرش گرم شد به بازی و خوراکی و این ها. یادش رفت که آقاش گفته خانه را مرتب کنید.
    یکی از بچه ها که شرور بود شروع کرد خانه را به هم ریختن و داد و فریاد که من نمی گذارم کسی این جا را مرتب کند.
    یکی که خنگ بود، وحشت گرفتش. ترسید. نشست وسط و شروع کرد گریه و جیغ و داد که آقا بیا، بیا ببین این نمی گذارد جمع کنیم، مرتب کنیم.
    اما آن که زرنگ بود، نگاه کرد، رد تن آقاش را دید از پشت پرده.
    تند و تند مرتب می کرد همه جا را. می دانست آقاش دارد توی کاغذ می نویسد، بعد می رود چیز خوب برایش می آورد.
    هی نگاه می کرد سمت پرده و می خندید. دلش هم تنگ نمی شد. می دانست که هم این جا است.
    توی دلش هم گاهی می گفت اگر یک دقیقه دیرتر بیاید باز من کارهای بهتر می کنم.

آخرش آن بچه شرور همه جا را ریخت به هم دیگر. هی می ریخت به هم، هی می دید این دارد می خندد.
    خوشحال است. ناراحت نمی شود. وقتی همه جا را ریخت به هم، همه چیز که آشفته شد، آن وقت آقا جان آمد.
    ما که خنگ بودیم، گریه کرده بودیم، چیزی گیرمان نیامد. او که زرنگ بود و خندیده بود، کلی چیز گیرش آمد.
    زرنگ باش. خنگ نباش. گیج نباش. شرور که نیستی الحمدللـه. گیج و خنگ هم نباش.
    زرنگ باش، نگاه کن پشت پرده رد تنش را ببین و بخند و کار خوب کن. خانه را مرتب کن.
    ویرایش توسط Tear drop : 2016/08/27 در ساعت 01:09 AM
    آسمانی ها

6. 5 کاربر از Tear drop به خاطر این پست تشکر کرده اند

آبی آسمونی (2015/10/17),توکل (2015/10/26),جواد (2015/10/24),جامانده ق ش (2016/01/11),حیات طیبه (2015/10/26)

7. Top | #4

Last Online
    2017/09/24 @
    شماره عضویت
    2
    عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    میانگین پست در روز
    0.05

در روايات هست كه حضرت وليّ عصر ( عجّل الله تعالي فرجه ) كه ظاهر مي شوند اشخاص مي بينند كه قبلاً ايشان را بسيار ديده اند . يعني مثلاً مي بيني ايشان همان همسايه تو ، پسر مشهدي علي است . امام زمان ( عج ) همه خلق هست ولي افراد امام زمان ( عج ) نيستند . آن كه مي بيني ديگر پسر مشهدي علي كه تو مي شناسي نيست . حضرت چون او را قبول كرد ، عوضش كرد ، تبديلش كرد و از ابدال ، يعني تبديل شدگان ، شد . حالا پسر مشهدي علي ، يعني پسر اميرالمؤمنين . وقتي حضرت تشريف آوردند همه شمايل حضرت را نشان مي دهند و هركس به آنها نگاه كند حواسش پيش حضرت مي رود . مربّا را كه ببينند مربّي را ياد مي كنند . در رجعت هم همه خلق محمّد نما و علي نما ( سلام الله عليهما ) مي شوند . امروز هم اگر خدا بيدارمان كند هركه را نگاه كنيم ربّ را مي بينيم و از او ياد مي كنيم و از او حرف مي زنيم .

* نمي دانيد در آينده دنيا چه مي شود . يك نفر نمي ماند كه امام حسين را دوست نداشته باشد . از پنجاه سال پيش شروع شد و وقتي به بچّه هاي شما برسد نمي دانيد چه مي شود . چون قرآن مال كافّه ناس و همه بشر است ، خورشيد قرآن كه آمد همه عالم را زير سايه خود گرفت . ولو بعضي بگويند ما مسيحي يا يهودي يا ... هستيم قرآن اعتنا نمي كند و مي گويد تو مال مني . خوش به حال شما كه اقرار داريد و خودتان با ميل و رغبت اين شراب را مي نوشيد ، آنها را هم به زور به حلقشان مي ريزند .
    آسمانی ها

8. 5 کاربر از Tear drop به خاطر این پست تشکر کرده اند

9. Top | #5

Last Online
    2017/09/24 @
    شماره عضویت
    2
    عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    میانگین پست در روز
    0.05

در مورد امام زمان ( ع ) در روایات آمده است كه یحكم بحكم داوود : با حكم حضرت داوود ( ع ) حكم می كند . حضرت داوود حكم غیبی صادر می كرد و به شواهد و ادلّه وابسته نبود . در زمان حضرت داوود شخص فقیری مدتها از خداوند رزق حلالی می طلبید . روزی گاوی در خانه او را شكست و داخل شد . او هم بر این اساس كه دعایش مستجاب شده است گاو را سربرید و گوشت آن را كباب كرد و با خانواده اش خوردند . صاحب گاو كه به دنبال گاوش می گشت فهمید كه آن شخص فقیر گاو را كشته و مصرف كرده است . او را نزد حضرت داوود برد و حضرت داوود از آن شخص فقیر علّت كارش را پرسید : او هم گفت من هفت سال بود كه دعا می كردم خدا رزق حلالی مرحمت كند ، وقتی گاو در را شكست و داخل شد به خود گفتم دعایم مستجاب شده است ؛ لذا آن را سر بریدم و با خانواده ام خوردیم .
    حضرت داوود به صاحب گاو فرمود : از شكایتت صرف نظر كن ، صاحب گاو عصبانی شد و اعتراض كرد كه این چه نحو قضاوت كردن است . حضرت داوود به او فرمود : علاوه بر آن ، نصف دارائیت را هم به او بده . صاحب گاو هم به شدت برآشفت . حضرت داوود فرمود : تمام دارائیت را به او بده . در بین مردم در اثر این حكم سر و صدا بلند شد . حضرت داوود همراه با مردم بر سر قبر پدر كسی كه گاو را كشته بود حاضر شد و او را زنده كرد و علت مرگش را از او جویا شد . او گفت پدر این صاحب گاو غلام من بود . او مرا كشت و تمام دارائیم را هم تصاحب كرد . در نتیجه روشن شد علاوه بر اینكه تمام دارائی صاحب گاو متعلق به آن شخص فقیر است ، خود صاحب گاو و فرزندانش هم بچه های غلام پدر او هستند و متعلق به او می باشند ، امام زمان ( ع ) هم این گونه حكم می كند .
    یعنی ای توئی كه طالب دیدار امام زمانی چقدر خود را برای شهروند مهدوی شدن آماده كرد ه ای ؟! اگر امام زمان بیاید بگوید پست و مقام و مال و ... همه را بده ! می توانی شكوه و شكایت نكنی یا اظهار نظر و سلیقه علیحدّه ای از خود ابراز خواهی كرد ؟! خود را گول نزنیم ! مثال ما جماعت مثال همین مرد شاكی است ... تا دیر نشده به خود بیاییم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    به نقل از میرزا اسماعیل دولابی
    ویرایش توسط Tear drop : 2016/08/27 در ساعت 01:08 AM
    آسمانی ها

10. 7 کاربر از Tear drop به خاطر این پست تشکر کرده اند

sssssssssssssssssssssssss (2017/02/21),آبی آسمونی (2015/10/17),توکل (2015/10/26),جواد (2015/10/24),جامانده ق ش (2016/01/11),حیات طیبه (2015/10/26),رونالدو (2017/03/09)

آسمانی ها Members who have read this thread : 4

You do not have permission to view the list of names.

کلمات کلیدی این موضوع

آسمانی ها مجوز های ارسال و ویرایش