نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
  1. Top | #1

Last Online
    2020/07/13 @
    شماره عضویت
    148
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.09
    سپاس شده : 3,296

امام خامنه ای: انسان همیشه به نماز محتاج است و در عرصه‏ هاى خطر، محتاج تر

بنام خدا

امام خامنه ای: انسان همیشه به نماز محتاج است و در عرصه‏ هاى خطر، محتاج تر
    آسمانی ها
    رهبر معظم انقلاب درخصوص "نماز" سخنان گرانقدری را بیان فرمودند که در ادامه می خوانید. به گزارش خبرنگار اخبار داخلی دفاع پرس، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی درخصوص برکات نماز فرمودند: انسان همیشه به نماز محتاج است و در عرصه‏ هاى خطر، محتاج تر. حقیقتاً این نمازهایى که ما مى‏ خوانیم، در واقع اداى بندگان خدا را درمى‏ آوریم. بنده به خودم که مراجعه مى ‏کنم، این‏طورى مى‏ بینم، چون بندگان برجسته‏ خدا طور دیگرى نماز مى‏ خوانند؛ تسبیح که مى‏ کنند، تسبیح از دل و جان شان برمى‏ خیزد؛ سجده که مى‏ کنند، در واقع دل شان سجده مى‏ کند.

ایشان افزودند: مدیران دستگاه هاى ادارى و دولتى، خود متصدى اقامه‏ نماز در آن دستگاه ها شوند. نماز برترین چیزى است که مى‏ تواند همه‏ افراد جامعه‏ مسلمان را به تهذیب اخلاقى و تعالى روحى و معنوى برساند.

رهبر معظم انقلاب تاکید کردند: نماز تسلّابخش و آرامشگر دل هاى مضطرب و خسته و به ستوه آمده، و مایه‏ صفاى باطن و روشنى روان است. نماز جمعه یکى از پایه‏ هاى اساسى حفظ نظام اجتماعى و مهم ترین عامل حفظ روحیه و ایمان مردم است.

ایشان افزودند: همگان نماز را که داروى شفابخش روح و مایه‏ صفا و آرامش و نورانیت است، بر همه‏ کارهاى دیگر مقدم دارند و در هیچ شرایطى خود را از آن محروم نسازند و هرگز به بهانه‏ مشغله و گرفتارى، این حضور رهایى ‏بخش در محضر آفریدگار رحیم و کریم و عزیز را از دست ندهند.

2. 3 کاربر از حیات طیبه به خاطر این پست تشکر کرده اند

توکل (2016/09/06),جامانده ق ش (2016/09/07),طلوع مهربانی (2016/09/06)

3. Top | #2

Last Online
    2017/10/31 @
    شماره عضویت
    388
    عنوان کاربر
    کاربر تازه وارد
    میانگین پست در روز
    0.00
    سپاس شده : 1

عالی بود . لطفا تاپیک های نماز رو بیشتر و پیگیرتر ادامه بدین.
    [

4. 2 کاربر از azade1992 به خاطر این پست تشکر کرده اند

توکل (2016/09/06),جامانده ق ش (2016/09/07)

5. Top | #3

Last Online
    2020/07/13 @
    شماره عضویت
    5
    عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    میانگین پست در روز
    0.20
    سپاس شده : 6,268

نماز از ديدگاه انديشمندان
    - حضرت امام خمينى (ره) : 1

در اسلام از نماز هيچ فريضه اى بالاتر نيست . نماز پشتوانه ملت است . سيّد الشهداء در همان ظهر عاشورا كه جنگ بود، و همه در معرض خطر بودند، وقتى يكى از اصحاب گفت كه ظهر شده است فرمود كه : يادم آورديد نماز را و خدا تو را از نماز گزاران حساب كند. و ايستاد در همان جا نماز خواند. نگفت كه ما مى خواهيم جنگ بكنيم ، خير، جنگ را براى نماز كردند. اميرالمؤ منين وقتى كه يكى مسئله اى ، يك چيزى از او پرسيدند در همان بحبوحه جنگ ايستاد و جواب داد. حالا... من شمشير براى اين مى زنم . جنگ در اسلام يك چيزى نيست كه خودش يك مطلبى باشد، يك چيزى باشد يك طرحى باشد. جنگ براى اين است كه آن زباله هايى كه هستند آنهايى كه مانع از پياده شدن اسلام هستند، آنهايى كه مانع از ترقى مسلمين هستند، آنها را از بين راه بردارند. مقصد اين است كه اسلام را پياده كنند و با اسلام انسان درست كنند. نماز يك كارخانه انسان سازى است ، فحشا و منكر را نماز، نماز خوب فحشاء و منكر را از يك امتى بيرون مى كند.
    یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری شان از مناره های غیرت این دیار به گوش می رسد.
    یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله های سرخ دشت های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده اند.

یاران همه رفتند وامانده ام من / از کاروان عشق جامانده ام من

ای شهدا نیمه نگاهی کنید / بر من جامانده دعایی کنید

کوچ کردند رفیقان و رسیدند به مقصد / بی نصیبم من بیچاره که در خانه خزیدم

6. ازجامانده ق ش به خاطر این پست تشکر کرده است

حیات طیبه (2016/09/09)

7. Top | #4

Last Online
    2020/07/13 @
    شماره عضویت
    5
    عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    میانگین پست در روز
    0.20
    سپاس شده : 6,268

[مهمان گرامی تنها اعضای آسمانی ها قادر به دیدن لینک ها می باشند ]

رهبر معظم انقلاب حضرت آیت اللّه خامنه ای - دامت ظله العالی - در اهمیّت نماز شب می فرمایند:
    نماز شب بخوانید و آن هم نماز شب با توجّه ، نماز شبی که می فهمید چه می کنید، نه نمازی که در آن توجّه نباشد.
    نماز شب باید با توجه و عنایت باشد.
    اثر نماز شب در شما که جوان هستید، بسیار زیادتر از نماز شبی است که ((من )) می خوانم .

این اثرات را حفظ کنید و چیزهایی که برای هدف و تکاملتان لازم است فرا بگیرید و ایام را از دست ندهید که این ایّام و این فرصتها قابل بازگشت نیستند .
    یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری شان از مناره های غیرت این دیار به گوش می رسد.
    یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله های سرخ دشت های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده اند.

یاران همه رفتند وامانده ام من / از کاروان عشق جامانده ام من

ای شهدا نیمه نگاهی کنید / بر من جامانده دعایی کنید

کوچ کردند رفیقان و رسیدند به مقصد / بی نصیبم من بیچاره که در خانه خزیدم

8. ازجامانده ق ش به خاطر این پست تشکر کرده است

حیات طیبه (2016/09/09)

آسمانی ها Members who have read this thread : 0

You do not have permission to view the list of names.

کلمات کلیدی این موضوع

آسمانی ها مجوز های ارسال و ویرایش