نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
  1. Top | #1

Last Online
    2017/09/25 @
    شماره عضویت
    5
    عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    میانگین پست در روز
    0.21
    سپاس شده : 6,085

ناگفته های شهادت سردار بی سر؛ محسن حججی

بنام خدای شهیدان
    ناگفته های شهادت سردار بی سر؛ محسن حججی
    آسمانی ها

عکس سر بریده شهید حججی که توسط داعش منتشر شد، همه بیش از خویش نگران همسر او بودند که مبادا عکس بدن بی سر محسن حججی را ببیند و... . همسر شهید حججی اما می گوید من عکس سربریده محسن حججی را دیدم، و در آن جز زیبایی هیچ چیز نبود. ناگفته های شهادت محسن حججی را از زبان همسرش بشنوید...

جام جم نوشت: کسی نمانده که عکس شهید حججی را ندیده باشد، کسی نمانده که ماجرای سربریده این شهید مدافع حرم را نشنیده باشد؛جوانی که تیرماه 1370 در اصفهان به دنیا آمد و مردادماه 1396 در سوریه به شهادت رسید.

به بهانه شهادت "شهید حججی"، همسرجوانش جزئیاتی را از نحوه خبردار شدن از اسارت و شهادت این شهید را روایت می کند. در زیر قسمتی از این گفتگو را میخوانید.

از اسارت محسن چطور باخبر شدید؟
    سه شنبه بود که عکس محسن را در تلگرام دیدم.

همان عکس معروفی را که محسن را اسیر داعشی ها نشان می دهد؟
    بله همان عکس را دیدم. من تلگرام محسن را روی گوشی خودم نصب کرده بودم، یک دفعه دیدم دریکی از گروه هایی که با دوستانش داشت، عکسی را فرستادند و گفتند برای آزادی این اسیر دعا کنید. من عکس را باز کردم و دیدم این اسیر محسن من است.

چه حالی داشتید؟
    انتظار اسارتش را نداشتم به خاطر همین شوکه شدم اما چون محسن از من خواسته بود کمک کنم در مسیر شهادت باشد، آرزو کردم که به همان هدفش برسد . من می دانستم که اگر محسن الان هم شهید نشود، اول و آخر شهید می شود، چون مسیرش شهادت بود و با تمام وجودش شهادت را می خواست.

همسر شما در این عکسی که منتشر شده،  آرامش عجیبی دارد،  آنقدر که این آرامشش نظر همه را جلب کرده و در این چند روز خیلی ها از اسیری می گویند که بدون ذره ای ترس مقابل داعشی ها ایستاده. خودتان محسن را در این عکس چطور دیدید؟
    همان طور که بود دیدم. شما این عکس را نگاه کنید، انگار نه انگار که شوهر من تیر خورده و اسیر دست داعشی هاست، عکس طوری است که انگار محسن، آن نیروی داعشی را اسیر گرفته . به چشم های شوهر من نگاه کنید، اصلا ترس در این چشم ها نیست، همه اش شجاعت است، دلیری است،  محسن توی این عکس مثل کوه است، با صلابت است. بگذارید یک خاطره دیگر برایتان تعریف کنم،من امسال به مناسبت روز مرد، یک انگشتر دُر نجف برای محسن هدیه خریدم ، روی این انگشتر «یازهرا» حکاکی شده بود. وقتی محسن می خواست برای بار دوم اعزام شود، همه انگشترهایش را درآورد، الا این یکی. گفت من این یکی را با خودم می برم، من از اینها به خاطر حضرت زهرا(س) کینه دارم، من تا لحظه آخر باید نشان بدهم که شیعه امیرالمومنین (ع) هستم. بعد من در این تصاویری که بعد از شهادت محسن از پیکر بی سرش منتشر شده،دقت کردم دیدم این انگشتر دستش نبود. مطمئتنم که داعشی ها انگشتر او را از دستش درآورده اند چون اسم حضرت زهرا(س) رویش حک شده بود.

خبر شهادت محسن را کی شنیدید؟
    ساعت سه بامداد چهارشنبه... من اصلا خواب به چشمم نمی آمد، بعد از اینکه عکس اسارتش را دیده بودم مدام فکر می کردم که الان محسن در چه حالی است، یک دفعه دیدم در گروه های تلگرامی زدند که شهید بی سر،شهادتت مبارک... دیدم این شهید بی سر، محسن من است. همان موقع فهمیدم که محسن به آرزویش رسید. من افتخار کردم که محسن شهید شده ، گفتم خدایا شکرت که محسن به آرزویش رسید. همان موقع فکرکردم که چقدر شوهرمن پیش اهل بیت عزیز بود که از هرکدام یک نشانه گرفت و شهید شد. دیدم دشمن برای امام علی(ع) خنجر کشید، برای همسر من هم خنجر کشید، سر شوهرمن را مثل امام حسین(ع) ازتن جدا کردند، محسن مثل علی اکبر جوان بود، مثل حضرت زینب(س) اسارت کشید... دیدم ارادت شوهر من به اهل بیت آنقدر زیاد بود که از هرکدام یک نشانه گرفت و شهید شد.

یعنی تصویر پیکر بی سرهمسرتان را هم بعد از شهادت دیدید؟
    بله من تصویر بدن بی سرش را دیدم، خیلی ها به من گفتند که این عکس را نبین، گفتند تو همان عکسی را ببین که محسن استوار ایستاده و اسیر شده، این یکی را نگاه نکن. اما من گفتم نه اینطور نگویید، مگر حضرت زینب(س) در مجلس یزید نفرمودند که «ما رایت الا جمیلا.» من هم هیچ چیز جز زیبایی در این مسیر، در این عکس نمی بینم.

یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری شان از مناره های غیرت این دیار به گوش می رسد.
    یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله های سرخ دشت های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده اند.

یاران همه رفتند وامانده ام من / از کاروان عشق جامانده ام من

ای شهدا نیمه نگاهی کنید / بر من جامانده دعایی کنید

کوچ کردند رفیقان و رسیدند به مقصد / بی نصیبم من بیچاره که در خانه خزیدم

2. 2 کاربر از جامانده ق ش به خاطر این پست تشکر کرده اند

Tear drop (2017/08/18),جواد (2017/08/28)

3. Top | #2

Last Online
    2017/09/25 @
    شماره عضویت
    5
    عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    میانگین پست در روز
    0.21

آسمانی ها
    یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری شان از مناره های غیرت این دیار به گوش می رسد.
    یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله های سرخ دشت های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده اند.

4. 2 کاربر از جامانده ق ش به خاطر این پست تشکر کرده اند

5. Top | #3

Last Online
    2017/09/25 @
    شماره عضویت
    5
    عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    میانگین پست در روز
    0.21

همسر شهید بزرگوارمحسن حججی در اولین مصاحبه خود با رسانه ها زیبایی این شهادت جانسوز را بیش از پیش جلوه گر ساخت؛ همسر شهید حججی گفت:
    "همسرم رفت که بگوید امام خامنه ای تنها نیست...
    رفت که بگوید هنوز هم مردان خدایی هستند...
    اگه کسی خواست اشکی برای همسرم بریزد به اشکش هدف بدهد؛ برای حضرت زینب(س) و امام حسین(ع) گریه کند.
    همه زیر لب فقط بگوئید امان از دل زینب(س)...راهش را ادامه بدهید...دعا کنید خدا به من هم صبر بدهد.."
    فیلم زیر اولین اظهارات همسر شهید محسن حججی را بعد از شهادت همسرش با رسانه ها نشان میدهد.

فیلم: همسر شهید حججی چگونه عزاداری می کند؟ | گفته های همسر شهید محسن حججی+فیلم
    فیلم: همسر شهید حججی | همسر شهید محسن حججی روزهای سختی را پشت سر می گذارد، اما مانند کوهی مقاوم ایستاده است.
    او به عزاداران شهید حججی توصیه هایی می کند، که دیدن و شنیدن دارد

آسمانی ها

زهرا عباسی در ویژه برنامه یادواره و بزرگداشت شهید محسن حججی که با حضور خانواده شهدای مدافع حرم و جنگ تحمیلی و اقشار مختلف مردم از سوی مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار داشت: آن دسته از افرادی است که با فکرهای پلید خود دست به چنین جنایت هایی می زنند، عاقبت شومی در انتظارشان است.
    وی افزود: دشمن بداند اگر در ظاهر کارهایشان سامان یافته و حکومت و قدرتی را به دست گرفته خوشحال نباشد زیرا با استناد به آیات قرآن کریم کافران نپندارند که اگر مهلتشان داده ایم به نفع آن هاست بلکه خداوند می خواهد به گناهانشان بیفزاید و آن ها را نابود کند.
    همسر شهید حججی اذعان داشت: به زودی عالم شاهد آن خواهد بود که این کافران و متحدانشان از بین خواهند رفت و آن هایی که به خیال خود سر از تن محسن جدا کردند، با هر جراحتی که بر بدن و قلب محسن وارد کردند به ریشه و پیکر ملعونه خود ضربه زده اند و قطعا سر خود را بریده اند.
    وی ادامه داد: خون امثال محسن حججی ها بعد از ریخته شدن در قلب تمام مسلمانان، فرهیختگان و آزادگان جهان در جریان است و آن دسته از افرادی که با فکرهای پلید خود دست به چنین جنایت هایی می زنند، عاقبت شومی در انتظارشان است.
    این همسر شهید مدافع حرم خاطرنشان کرد: دشمن تمام توان خود را به کار گرفته تا ما و این انقلاب را از صحنه تاریخ پاک و محو کند ولی این خیال باطل است زیرا این انقلاب زنده است و جوشش دارد.
    وی ضمن قدردانی از حضور خانواده های شهدا و زائران حرم مطعر رضوی در این برنامه گفت: از خداوند می خواهم که با صبر و استقامت دشمن را له و نابود کنم و هیچگاه اجازه نمی دهم دشمن اشکم را ببیند.
    عباسی در پایان ابراز کرد: طوری زندگی کنیم که مورد رضایت الهی باشد و طوری بمیرم که مورد رضایت خداوند باشد و شهادت نصیبمان گردد.
    ویرایش توسط جامانده ق ش : 2017/08/18 در ساعت 12:18 PM

6. 2 کاربر از جامانده ق ش به خاطر این پست تشکر کرده اند

7. Top | #4

Last Online
    2017/09/25 @
    شماره عضویت
    5
    عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    میانگین پست در روز
    0.21

آسمانی ها
    تصویری از چهار صفحه نامه این شهید معزز به امام رضا(ع) را در ادامه همراه با متن آن بخوانید.

بسم الله النور،النوربه:
    انیس النفوس، شمس الشموس، مولا علی ابن موسی الرضا(ع)
    از:
    غلام رو سیاه، گنهکار
    سلام آقای خوبماز آخرین باری که به پابوستان آمدم تاکنون چندسالی می گذرد و حال که در صحن و سرایت هستم
    سر تا پا شوق و شعف دارم.
    یادم هست دفعه قبل خواسته های زیادی از شما داشتم؛ الآن که خوب فکر می کنم به همه خواسته هایم رسیده ام
    ؛ شغل سپاه، عروسی، جور شدن زندگی و...
    ممنونم آقای خوبم، ممنون.
    دو روز پیش که با لباس سبز پاسداری به حرمت قدم گذاشتم چقدر لذت بردم؛
    باورم نمی شود؛ همه این ها را از کرم و بزرگی شما می دانم.
    مولای من، با ورود به سپاه دریچه ای جدید از زندگی به روی من باز شد؛
    اگر روزی هزار بار شکر خدا را بگویم باز هم کم است؛
    ارباب من، از لذت های دنیوی هر آنچه که باید می چشیدم را چشیدم.
    حال،
    بی صبرانه مشتاق چشیدن لذتی اخروی هستم،
    لذتی که نهایتش رضای خداست.
    یا رضا،
    تو را به پدر بزرگوارت موسی بن جعفر(ع) قسم، تو را به فرزند عزیزت جوادالائمه قسم،
    تو را به خواهر گرامی ات فاطمه معصومه قسم، ضامن من شوید.
    آقا جان دوست دارم همانند علی اکبر(ع) در جوانی شهدِ شیرین شهادت را بنوشم و جان ناقابلم را فدای شما اهل بیت کنم.
    فقط یک خواسته شخصی دیگر دارم؛ مولای من، بر من منت بگذار و جواز شهادتم را امضا کن.
    امشب شام دوشنبه است؛ می گویند دوشنبه ها و پنج شنبه ها پرونده اعمال ما می رود دست صاحبمان ولی عصر(ع).
    آقای من، تو را به مادرت زهرا(س) قسم، شهادت نامه ام را با امضای خودت مزین کن.
    آرزو دارم امشب پرونده ام به همراه جواز شهادتم به دست امام زمان(ع) برسد؛
    بدون شک با دیدن امضای ضمانت شما، ولی عصر(ع) هم امضا می کند.
    گرچه سرتا پا گناهم، رو سیاهم ضامنم باش ای رضا مانند آهو دِه پناهمآقای منمرا از درگاهت ناامید نکن
    الهی رضاً به رضاک لامعبود سواک
    دوشنبه/ سه شنبه
    6/5/94
    حرم امام رضا(ع)/
    رواق الاجابر
    01:34 بامداد

ویرایش توسط جامانده ق ش : 2017/08/18 در ساعت 12:07 PM

8. 2 کاربر از جامانده ق ش به خاطر این پست تشکر کرده اند

9. Top | #5

Last Online
    2017/09/25 @
    شماره عضویت
    5
    عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    میانگین پست در روز
    0.21

آسمانی ها

10. 2 کاربر از جامانده ق ش به خاطر این پست تشکر کرده اند

11. Top | #6

Last Online
    2017/09/25 @
    شماره عضویت
    5
    عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    میانگین پست در روز
    0.21

آسمانی ها

[مهمان گرامی تنها اعضای آسمانی ها قادر به دیدن لینک ها می باشند ]
    ویرایش توسط جامانده ق ش : 2017/08/18 در ساعت 12:27 PM

12. 2 کاربر از جامانده ق ش به خاطر این پست تشکر کرده اند

13. Top | #7

Last Online
    2017/09/25 @
    شماره عضویت
    5
    عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    میانگین پست در روز
    0.21

نماهنگ بابای شهید با صدای «محسن چاوشی»تقدیم به حججی

[مهمان گرامی تنها اعضای آسمانی ها قادر به دیدن لینک ها می باشند ]

14. 2 کاربر از جامانده ق ش به خاطر این پست تشکر کرده اند

آسمانی ها Members who have read this thread : 5

You do not have permission to view the list of names.

کلمات کلیدی این موضوع

آسمانی ها مجوز های ارسال و ویرایش